Rozmery známky: 44,1 x 26,5 mm
Forma TL: TL
Počet známok na TL: 20
Počet známok v sérii: 2
Tlačiareň: Tiskárna Hradištko, s.r.o.
Technika tlače: Ofset
Náklad: 200 000 ks
Autor výtvarného návrhu známky: akad. mal. Marián Komáček
Medzinárodný olympijský výbor oznámil 7. júla 2014 mená troch kandidátskych miest na usporiadanie XXIV. zimných olympijských hier 2022: Almaty (Kazachstan), Oslo (Nórsko) a Peking (Čína). V priebehu kandidátskeho procesu odstúpilo po verejnej diskusii v krajine Oslo. Na 128. zasadnutí Medzinárodného olympijského výboru 31. júla 2015 v Kuala Lumpure právo na usporiadanie zimných olympijských hier získal Peking, keď o štyri hlasy zdolal kazašské Almaty. Peking bude prvé mesto v histórii, ktoré hostilo obe verzie hier. Hry XXIX. olympiády sa tu konali v roku 2008, zimné olympijské hry sa uskutočnia od 4. do 20. februára 2022, v čase osláv čínskeho nového roka, ktorý bude rokom tigra. Organizátori vstupujú do prípravy hier s hlavnou myšlienkou vytvoriť „radostné stretnutie na čistom ľade a snehu“ s cieľom vzbudiť v krajine záujem o zimné športy.
Aj keď mesto vybudovalo rad nových športovísk, využije zároveň existujúce objekty postavené pre hry v roku 2008. Otvárací aj záverečný ceremoniál sa bude konať na Národnom štadióne v Pekingu, známom pod názvom „Vtáčie hniezdo“. V Pekingu sa uskutočnia súťaže v halových športoch (curling, ľadový hokej, korčuľovanie) a v súťažiach Big Air.
V Jan-čching, v meste 80 km vzdialenom od hlavného mesta, sa predstavia alpskí lyžiari, akrobatickí lyžiari, bobisti, sánkari, snoubordisti a skeletonisti, biatlonisti, bežci na lyžiach, skokani na lyžiach a severskí kombinátori v známom zimnom stredisku Čang Ťia-kchou. Celkový počet medailových súťaží v siedmych športoch a pätnástich športových disciplínach je 109. Na zvýšenie rodovej rovnosti hier sa základnou súčasťou olympijského programu stali zmiešané podujatia. V Pekingu ich bude celkove deväť, z toho štyri nové, medzi nimi aj ženské monoboby, čím sa tieto hry stanú rodovo najvyváženejšími zimnými olympijskými hrami v doterajšej histórii.
PhDr. Zdenka Letenayová